حاضرین در سایت

ما 1 مهمان آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز60
mod_vvisit_counterدیروز99
mod_vvisit_counterاین هفته159
mod_vvisit_counterاین ماه2513
mod_vvisit_counterکل بازدیدها122077
فعالیتهای فرهنگی

فعالیتهای پرورشی 91-90
مهری که به مهر داریم: طلایی شدن رنگ برگ درختان و خنکای هوا خبر از سررسیدن پاییز دارد، آری باز مهرماه سر رسیده است. در این ماه است که صدای خش خش برگ ها و نوای آشنای زنگ مدرسه ها برمی خیزد. شهر، جنب و جوشی دیگر می یابد، و خانه دوست به روی دانش اندوزان آغوش می گشاید. مهر دانش، دوباره در قلب ها جان می گیرد، معلمان و دبیران و استادان به مدرسه و دانشگاه می روند تا بر شمار دانایان بیفزایند.

با سلام و عرض تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به همه هموطنان عزیزم به خصوص معلمان،دبیران و استادان عزیز و بزرگوار.
2/7/90    امروز دوم مهرماه مصادف با شهادت ششمین اختر آسمان امامت و ولایت است،که در کشور عزیزمان ایران امروز تعطیل رسمی می باشد . اما در مسقط امروز که دومین روز از مهرماه بود اولین روز از سال تحصیلی 91-90 را آغاز کردیم .دانش آموزان به اتفاق خانواده با فرم مدرسه با شوق و ذوق وارد می شدند.کلاس اولی ها بعضی شاد و تعدادی  نگران  در حالی که دستان مادران خود را می فشردند نظاره گر بزرگترها بودند. با توجه به روز شهادت فضایی روحانی و آموزشی بوجود آوردیم که هم یادآور روز شهادت و هم فراهم آوردن جو اولین روز از سال تحصیلی باشد.که در این روز مدیریت محترم جدید آموزشگاه هنوز به جمع صمیمی  مجتمع شهید عرب ملحق نشده بودند لذا معاونت مجتمع مسئولیت برگزاری این امر را بر عهده داشتند.با سینی  از قرآن و اسپند و مهیا کردن فضای مدرسه و نصب جملات زیبا  به همین مناسبت به  تابلو به استقبال این روز عزیز رفتیم.زنگ اولین روز از سال تحصیلی نواخته شد.جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... توسط یکی از همکاران آموزشگاه آغاز شد سپس معاون مجتمع ضمن خوش آمدگویی به همه ی دانش آموزان  و اولیا محترمشان بویژه دانش آموزانی که جدید به جمع مجتمع شهید عرب ملحق شده بودند و تسلیت به مناسبت شهادت ششمین اختر آسمان امامت و ولایت ،و معرفی همکاران و تقدیر و تشکر از زحمات مدیریت سابق مجتمع و دبیران اعزامی که با پایان یافتن ماموریت به کشور عزیزمان ایران باز گشته بودند ،سالی خوب و پر از موفقیت را برای همه ی دانش آموزان خواستار شدند.در ادامه دانش آموزان پایه ی اول ابتدایی از طرف آموزشگاه هدایایی به رسم یادبود اولین قدم در کسب علم و دانش از دست آموزگار عزیزشان دریافت کردند. و در پایان این عزیزان برای آشنایی با آموزگار و محیط مدرسه ،در ابتدا با جای جای مدرسه آشنا و سپس به کلاس خود برای سپری کردن و رقم زدن اولین برگ سرنوشت  زندگی خود ،هدایت شدند.
در پایان از همه پذیرایی شد و خانواده ها به خانه باز گشتند  و دانش آموزان اولین روز تحصیلی خود را آغاز کردند.
7/7/90   این روز مصادف با ولادت با سعادت حضرت معصومه  خواهر گرانقدر امام رضا (ع) بود.که به همین مناسبت به دانش آموزان دختر آموزشگاه تبریک گفتیم وجشن کوچکی با اجرای خود دانش آموزان برگزار شد.
16/7/90 شنبه شب مصادف با ولادت ثامن الححج امام رضا (ع) بود که در محل سفارت جشنی با شکوه به مناسبت هفته ی  کرامت برگزار شد.که تمام برنامه ها توسط مجتمع شهید عرب تدارک دیده شده بود که شامل:
•    تلاوت آیاتی  چند از کلام ا... مجید توسط یکی از همکاران
•    دیکلمه ای زیبا در رابطه با حضرت معصومه (س) توسط یکی ازدانش آموزان دختر متوسطه مجتمع
•    شعری توسط یکی از دانش آموزان ابتدایی
•    دیکلمه زیبا توسط دانش آموز مقطع متوسطه
•    شعری توسط یکی از دانش اموزان ابتدایی
•    سرود توسط گروه سرود مقطع راهنمایی مجتمع  
در پایان سفیر محترم کشورمان با تبریک این روز فرخنده به ایرانیان مقیم مسقط به کسانی که اسامی مبارک رضا و معصومه داشتند و دانش آموزانی که برنامه اجرا کرده بودند هدایایی تقدیم کردند و با شیرینی و شام از میهمانان پذیرایی کردند.
27/7/90 به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان در این روز با حضور سفیر محترم کشورمان،همکاران عزیز و خانواده های محترم در محل مجتمع اولین جلسه ی انجمن اولیا و مربیان برگزار شد.که برنامه های اجرا شده را فهرست وار عنوان میکنم:
•    تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید توسط یکی از همکاران
•    پخش سرود جمهوری اسلامی ایران
•    خوش آمد گویی به حضار محترم و صحبتی با ایشان در رابطه با مسائل مجتمع و تاکید بر ارتباط اولیا با مجتمع
•    سخنرانی مدیریت محترم جدید مجتمع در رابطه با اهداف و برنامه های مدون برای ایجاد فضای آموزشی مناسب برای رشد و پیشرفت هر چه بیشتر دانش آموزان
•    سخنرانی سفیر محترم با اولیا و مربیان
•    انتخاب اعضای جدید انجمن
در پایان بعد از پذیرایی ، اولیا برای آشنایی با دبیران و طرح مسئله در خصوص فرزندان خود، به کلاس هایی که از قبل به طور مجزا برای هر  دبیر مشخص شده بود هدایت شدند که مسائل ،مشکلات وپیشنهادات خود را با هم درمیان بگذارند.
7/8/90 این روز سالروز ازدواج حضرت علی(عبا  حضرت فاطمه (س)بود که به مناسبت عید روز عزیز و فرخنده از طرف مدیر و معاون مدرسه به دانش آموزان و همکاران تبریک عرض شد.معاون مجتمع دیکلمه ای خواندند و چند نفر از دانش آموزان نیز به همین مناسبت مطالب و شعری در مورد مراسم ازدواج آن دو بزرگوار اجرا کردند.
17/8/90 به دلیل مصادف بودن 13 آبان با  روز تعطیل دراین روز مراسم روز 13 آبان که مصادف با روز تسخیر لانه جاسوسی امریکا و روز دانش آموز بود برگزلر شد. دراین جشن دبیران مجتمع تیز حضور داشتند که برنامه ها عبارت بودند از :
1-تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید توسط یکی از دانش آموزان متوسطه
2- مقاله توسط یکی از دانش آموزان متوسطه
3-متنی توسطه یکی از دانش آموزان مقطع ابتدایی
3-  دیکلمه توسط یکی از دانش آموزان متوسطه
5-شعر  طنز توسط یکی از دانش آموزان مقطع ابتدایی
6- تبریک به دانش آموزان از طرف مدیر و معاون  مجتمع
و در پایان هدایایی از طرف مجتمع به دانش آموزان به رسم یا دبود اهدا شد.

24/8/90 روز سه شنبه مصادف با روز بزرگ امامت و ولایت بود که در مدرسه  جشنی برگزار شد .که تعدادی از این برنامه ها در سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد که عبارت بود از شعری توسط یکی از دانش اموزان مقطع ابتدایی ، شعری طنز توسط یکی از دانش آموزان مقطع متوسطه ، و سرود زیبای مولا علی جان توسط گروه سرود مجتمع  برگزار شد.
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین
امروزچهارشنبه 9/9/90 چهارم محرم است.
از ساعات آغازین این روز،شورو شوق عجیبی در مجتمع برپاست.دانش آموزان با شور و حالی دیگر پا به مدرسه می گذارند.همه زودتر از روزهای دیگرخود موظف دانسته اند که به مدرسه بیایند .
چرا که قرار است در این مجتمع مراسم زیارت عاشورا برگزار شود.همه به عشق حسین آمده اند تا اولیا مدرسه را در برگزاری هر چه بهتر این مراسم یاری دهند. ساعت 7:15 زنگ صبحگاهی به صدا در آمد .یکی از دانش آموزان قرآن تلاوت کرد.دانش آموز عزیزی دیگر دیکلمه ای زیبا و یکی دیگر از دانش آموزان شعر زیبایی به مناسبت این ایام قرائت کردند.از اولین روز محرم تا این روز ما هر صبح برنامه های متنوعی همراه با سینه زنی داشتیم که دبیران مجتمع نیز هر روز در این مراسم شرکت داشتند و در مراسم سینه زنی نیز ما را یاری می کردند. ولی این روز مدرسه حال و هوایی روحانی داشت و شور حسینی در چهره ی یکایک عزیزان دانش آموز و همکار می توانستیم به وضوح مشاهده کنیم.
زیارت عاشورا با صدای گرم و دلنشین یکی از همکاران خوانده شد ودانش آموزان و دبیران محترم نیز با ایشان زمزمه می کردند.همچنین یکی از دانش آموزان مجتمع مراسم سینه زنی را اجرا کردند که
همه ی حضار با ایشان همکاری داشتند.
پایان بخش این مراسم صبحانه ای دوستانه و با صفا در حیاط مجتمع بودکه ازطرف دفتر مجتمع تدارک  دیده شده بود.
25/    9/90   نونهالان عزیز پیش دبستانی را به همراه مربی پر تلاششان و معاون مجتمع به کنار ساحل قرم در مسقط بردیم.که این عزیزان ساعات خوشی را در اردوی تفریحی خود در ساحل قرم به بازی ،جمع کردن صدف و در پایان پذیرایی توسط آموزشگاه سپری کردند.
این روز با هماهنگی که از قبل با اولیا کلاس اول از طریق دعوت نامه به عمل آمده شده بود،جلسه آموزشی جهت تدریس حروف و بررسی پوشه کار و نحوه برخورد با فراگیران از نظر تربیتی برگزار شد.در این جلسه اولیا محترم،مدیریت آموزشگاه،معاون مجتمع و آموزگار چر تلاششان حضور داشتند .که در ابتدا مدیرمجتمع ضمن خوش آمد گویی به این عزیزان ،سخنانی را در رابطه با شیوه های کاری خود توضیحاتی را دادند و سپس آموزگار محترم این پایه به طور مفصل در رابطه با نحوه ی تدریس و چگونگی کمک و همکاری اولیا در منزل سخنانی داشتند.که در پایان تصیم بر این شد که هر ماه یک جلسه آموزشی جهت روند بهتر آموزش برگزار شود.
29/9/90  در این روز مرحله ی اول آزمون علمی که توسط معاون مجتمع زیر نظر مدیریت آموزشگاه برنامه ریزی شده بود برگزار شد.که سوالات توسط دبیران محترم طراحی و توسط معاون مجتمع نیز تنظیم وبصورت دفترچه تهیه شد ودر این روز به صورت هماهنگ از دانش آموزان راهنمایی و متوسطه آزمونی به عمل آمد.
13/9/90 دراواخردهه ی جانسوز ، از مبلغین عزیز کشورمان که به عمان دعوت شده بودند دعوت کردیم که حال و هوای مدرسه ی مان را با سخنان گرم و مداحی دلنشین روحانی کنند و در آن روز با تقسیم کردن رده های سنی دانش آموزان با توجه به فهم و درکشان هر کدام از این اساتید برای گروهی مجزا سخنانی را ایراد فرمودند و در پایان مداح محترم اهل بیت با مداحی خویش ما را مستفیذ کردند.
29/9/90 روز چهارشنبه برای توضیح و آموزش شب یلدا و چگونگی آن ، به اتفاق مربی محترمشان برای بچه های پیش دبستانی کرسی و ننه سرما و تمام خوراکی هایی که در این شب بر روی کرسی چیده می شود مهیا کردیم و عکس هایی نیز به یادگار گرفتیم. چهارشنبه شب نیز که مصادف با طولانی ترین شب سال یعنی شب یلدا بود با هماهنگی با سایر همکاران و مدیر محترم مجتمع در حدیقه القرم شب به یاد ماندنی را برای خود و فرزندنمان به یادگار گذاشتیم.که در این میهمانی با آجیل و هندوانه و انگور در کنار سایر میوه های دیگر و کیک و شیرینی و شربت آیین شب یلدا را به خود یادآوری و به فرزندانمان آموزش دادیم.و یکی دیگر از متداولترین آیین شب خاطره انگیز شعرخوانی بود که با همکاران به این کار نیز پرداختیم.
22/9/90 این روز در کلاس اول جشن قرآن برگزار شد. در ابتدا سخنانی در موردارزش قرآن وفرمان های الهی جهت زندگی بهتر.سپس مدیر مجتمع نیز سخنانی را در مورد اهمیت قران در زندگی ایراد فرمودند.همخوانی دانش آموزان با نوار (سوره مبارکه ی ناس) ،در این جلسه معاون مجتمع نیز حضور داشتند که جوایزی را به رسم یادبود اولین جلسه و یکی از با ارزش ترین روز زندگیشان به دانش آموزان اهدا کردند.و عکس هایی نیز به رسم یادبود گرفته شد.
14/10/90 روز چهار شنبه که پنجمین روز از امتحانات نوبت اول دانش آموزان بود از طرف سرپرستی جمهوری اسلامی ایران در دبی برای بازدید از مجتمع و همکاران عزیز به مسقط آمدند.که این عزیزان آقایان رستم پور مسئول سرپرستی،پیرایش از بخش امتحانات،غلامی مسئول امور رایانه ، فردی پور مسئول امور مالی و کشاورز تدارکات بودند.که ایشان ابتدا پرونده های دانش آموزان،دفتر رسید و آمار را بررسی کردند که مدیریت و معاون مجتمع نیز با ایشان همکاری لازم را داشتند و سپس ایشان در جمع همکاران حضور یافتند که ابتدا مدیر مجتمع همکاران جدید را معرفی سپس با هم به گفتگو پرداختند که همکاران نیز سوالات و مسائل خود را با ایشان در میان گذاشتند.و در پایان آن روز پر کار با چند تن ار اعضای سفارت و مدیر مجتمع و میهمانان عزیزبرای ناهاری دوستانه در یکی از رستوران های ایرانی حضور به هم رساندند.
1/11/90 روز شنبه ،به مناسبت رحلت پیامبر در مجتمع مراسم عزاداری توسط دانش آموزان اجرا شد که عبارت بودند از:تلاوت آیاتی چند از کلام .... مجید،تسلیت به مناسبت این روزجانگداز توسط مدیرآموزشگاه ،دیکلمه،شعر و در پایان مداحی توسط یکی از دانش آموزان و در پایان مراسم با دعای فرج امام زمان به پایان رسید.البته شنبه شب در سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز مراسمی با حضور سخنران و مداح و همه ی همکاران آموزشگاه برگزار شد.
3/11/90 روز دوشنبه در آموزشگاه ،توسط ناظر محترم جناب آقای مهندس عیسی زاده که از دبی به مسقط آمده بودند،سخنانی در رابطه با آموزش رباتیک با دانش آموزان شد.که ایشان در مورد اهداف این دوره با دانش آموزان صحبت کردند. و ثبت نام دانش آموزان جهت برنامه ریزی برای تشکیل کلاس انجام شد .
4/11/90 روز سه شنبه که مصادف با شهادت هشتمین اختر آسمان امامت و ولایت بود در مجتمع شهید عرب مسقط مراسم عزاداری برگزار شد.مراسم عزاداری در ساعت 11 صبح با حضور سخنران و مداح اهل بیت که از ایران از طرف سفارت جمهوری اسلامی ایران دعوت شده بودند و جمعی از اعضای سفارت جمهوری اسلامی و دانش آموزان و همکاران عزیر در مجتمع شهید عرب برکزار شد .که بعد از اتمام مراسم ،نماز جماعت برگزار شد ودر پایان برنامه نیز آموزشگاه با تهیه ی ناهار از عزاداران آقا امام رضا(ع) پذیرایی کرد.
4/11/90 دانش آموزان کلاس چهارم به اتفاق آموزگارشان در حیاط مدرسه آزمایشی را انجام می دهند.
12/11/90 روز دوشنبه جلسه ی انجمن با حضوراعضای محترم انجمن و مدیر،معاون و تمامی همکاران در محل محتمع شهید عرب مسقط برگزار شد.که با توجه به پایان یافتن امتحانات نوبت اول و گرفتن کارنامه ها توسط اولیا محترمشان ،پیرامون این موضوع و بالا بردن کیفیت آموزشی در این مجتمع و دیگر موضوعات سخنانی بیان شد.
در پایان تعدادی از تصاویر مربوط به مناسبت های ذکر شده را پیوست می کنم.        
عکس مربوط به انتخابات انجمن سال 91/90
سخنرانی سفیر محترم در جلسه ی انجمن اولیاء و مربیان
تصاویر جلسه ی دیدار دبیران با اعضای انجمن  
انجا م آزمایش توسط دانش آموزان پایه ی چهارم دبستان
اجرای سرود توسط دانش اموزان  در سفارت جمهوری  اسلامی ایران
مجری برنامه استقبال از دهه فجر از مدرسه شهید عرب
صرف ناهار در مدرسه ی شهید عرب در روز شهادت امام رضا علیه السلام
برگزاری نماز جماعت در مدرسه ی شهید عرب
مراسم عزا داری  به مناسبت شهادت امام رضا علیه السلام
مداحی توسط مداح اهل بیت عرب نژاد و سخنرانی حجه الاسلام حسینی  در روز بیست و هشت صفر در مدرسه ( شهادت امام حسن مجتبی(ع) و وفا ت پیامبر اسلام)
سخنرانی آقای مهندس عیسی زاده در خصوص دوره ی روباتیک در مدرسه ی شهید عرب
جلسه ی شب یلدا در جمع همکاران در پارک قرم
کلاس پیش دبستانی و نماد شب یلدا در جمع دانش اموزان و مربی محترم
مدیر اموزشگاه در جمع پیش دبستانی ها
برگزاری اولین ازمون علمی قبل از امتحانات نوبت اول در مدرسه ی شهید عرب
برگزازی جلسه ی زیارت عاشورا
صحبت گرم وصمیمی آقای هاشمی در جمع دانش اموزان ابتدایی
مراسم عزاداری سرور وسالار شهیدان در مدرسه ی شهید عرب
مجری زیارت عاشورا جناب آ قای  اقا محمدی اموزگار پایه ی دوم و پنجم
اجرای سرود دانش اموزان در جمع میهمانان ایرانی  مقیم عمان
سخنرانی مدیر مجتمع شهید عرب در جمع اولیاء محترم دانش آموزان و باحضور سفیر محترم و اعضای انجمن اولیاء ومربیان
عکسهای برگزاری انتخابات شورای دانش اموزی در مدرسه ی شهید عرب عمان

ورود/عضویت در سایتورود
عضویت


حدیث روز